Zapisz się do Newslettera

Co myślisz o fotokodach?
A A A

Właściwości fotokodów

Podstawowy typ Fotokodu nie powinien być mniejszy niż 2x2cm. Mogą być problemy z odczytaniem małych Fotokodów z monitorów CRT, ze względu na odświeżanie obrazu w monitorze. Odświeżania objawia się „pływającymi pasami na ekranie” widocznymi w kamerze, często skutecznym sposobem jest zmiana parametru odświeżania na monitorze. Odświeżanie również może być przeszkodą przy odczytywaniu kodów z obrazu niektórych starszych modeli projektorów multimedialnych. Można spróbować zwiększyć jakość skanowania zwiększając chwilowo kontrast monitora.

Przy odczytywaniu Fotokodu należy zwrócić uwagę na oświetlenie kodu, tak aby był dobrze widoczny. Kolory, które zostały użyte do wydrukowanie/wyświetlenia kodu powinny być kontrastowe (standardowo jest to czerń i biel).

Niektóre modele telefonów (np. Nokia N70 i Nokia6630, Nokia 6680) same automatycznie rozpoznają Fotokod bez konieczności robienia zdjęcia. Wystarczy nakierować kamerę aparatu i kod zostanie po chwili odczytany i zdekodowany.

W telefonach z aplikacją Java nalezy każdorazowo kliknąć w rozpoczęcie przechwytywania fotokodu z kamery. Telefon zrobi zdjęcie fotokodowi i rozpocznie jego dekodowanie. Po chwili pojawi się treść pod nim ukryta.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com